خسارات خوردگی

تخریب ظاهری: یکی از خسارت های ناشی از خوردگی تخریب ظاهری می باشد. رنگ زدن بدنه اتومبیل­ ها به این علت است که سطوح زنگ زده از لحاظ بصری ناخوشایند هستند. تجهیزات زنگ زده یا به شدت خورده شده در یک کارخانه تاثیر بدی روی بیننده خواهند داشت. در بسیاری از محیط های روستایی و برون شهری، ضخیم­تر کردن فلزات (به دلیل مسئله خوردگی) ارزان­تر از رنگ کاری و نگهداری و مراقبت از سیستم پوشش و رنگ می­باشد.

مخارج تعمیرات، نگهداری و بهره­برداری: کاربرد مواد مقاوم در برابر خوردگی باعث صرفه ­جویی­ های عمده­ای در بعضی کارخانه­ ها می­شود. به عنوان یک مثال واقعی، تغییر جنس پیچ ­های مورد استفاده به یک فلز مقاوم­تر در شرایط کار در یک کارخانه در آمریکا، منجر به صرفه­جویی سالانه حدود 10،000 دلار گردید. هزینه این تغییر جنس نیز ناچیز بود. کاربرد حفاظت کاتدی نیزدر مورد خطوط لوله مدفون در زیر خاک، از سوراخ شدن آن­ها جلوگیری کرده و در نتیجه صرفه­جویی بزرگی در مخارج تعمیراتی می­شود. در نتیجه، همکاری بین مهندس خوردگی و پرسنل بهره­برداری و طراحی، قبل از ساخت یک واحد صنعتی یا کارخانه، منجر به حذف یا کاهش عمده هزینه­های تعمیرات و نگهداری می­گردد.

خوابیدن کارخانه : غالباً به دلیل انهدام ­های غیرمنتظره ناشی از خوردگی، واحد صنعتی یا قسمتی از آن متوقف می­گردد. گاهی اوقات این توقف ­ها به دلیل خسارت خوردگی است و گاهی نیز در اثر تغییراتی در روش­های بهره برداری است. بنابراین باید نمونه­هایی از فلزی که تجهیزات از آن ساخته شده است، درمعرض فرآیند مورد نظر و کنترل و بازرسی متناوب با استفاده از یک الکترود مرجع قرار گیرد و سرعت خوردگی دائما بررسی، پایش و ثبت گردد. بازرسی متناوب تجهیزات در مواقعی که کارخانه به دلایل دیگری کار نمی­کند نیز از اقدام­هایی است که باید جهت جلوگیری از انهدام­های غیرمنتظره انجام شود.

آلوده شدن محصول : در اکثر موارد، قیمت یک محصول در بازار به خلوص و کیفیت آن بستگی دارد. عاری بودن از آلودگی­ های جزئی فاکتور حیاتی در تولید و حمل و نقل پلاستیک ­های شفاف، رنگ­ ها، مواد غذایی، داروها و نیمه هادی ­هاست. در بعضی موارد مقدار کمی خوردگی که باعث وارد شدن یون‌های فلزی به داخل محلول می‌گردد و ممکن است باعث تجزیه کاتالیزوی یک محصول گردد، به عنوان مثال در تولید و انتقال پراکسید هیدروژن غلیظ یا هیدرازین. در مواردی که با آلودگی یا تجزیه محصول مواجه هستیم، عمر قطعه فاکتور مهمی نخواهد بود و با وجود اینکه فولاد معمولی ممکن است سال­ ها دوام بیاورد، از فلزات گران­بهاتری استفاده می­شود تا آلودگی محصول توسط زنگ آهن جلوگیری شود.

نشت یا ازبین رفتن محصولات با ارزش : نشت جزئی اسید سولفوریک به فاضلاب نگرانی حادی ایجاد نمی کند، زیرا اسید سولفوریک ماده ارزان قیمتی است. لکن نشت یا از بین رفتن ماده ای که گالنی چند صد هزارتومان ارزش دارد بایستی سریعاً متوقف گردد. نشت جزئی محلول­ها و ترکیبات اورانیوم بسیار خطرناک است و می تواند گران تمام شود. در چنین مواردی استفاده از طراحی گران تر و مواد بهتر برای ساخت تجهیزات به خوبی قابل توجیه هستند.

مسئولیت عملکرد محصول : منظور این است که تولیدکننده یا سازنده یک محصول بایستی مطمئن باشد که از مواد مناسب در جلوگیری از خسارت خوردگی استفاده شده و کنترل کیفیت خوب وجود داشته است. با طراحی که تا حد امکان بی خطر است و بازرسی دقیقا انجام شده مهندس خوردگی بایستی مطمئن باشد که انهدام در محیط مورد نظر اتفاق نخواهد افتاد. او همچنین باید از جنبه های قانونی نیز اطلاع داشته باشد و گذشت زمان مسئولیت در قبال محصول را از بین نمی برد.

از جمله روش هایی که وجود دارد تا بتوان خوردگی را به صورت علمی بررسی کرد تست پلاریزاسیون و تست امپدانس الکتروشیمیایی می باشد که ما را در امر شناسایی و طول عمر مواد یاری می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *